Toitumisnõustamine

„Tasakaalus ja tervislik toiduvalik määrab meie enesetunde ja elukvaliteedi“

  • Kaalunõustamine
  • Tervisesportlase nõustamine
  • Noorte nõustamine
  • Individuaalne ja perede nõustamine
  • Haiguspuhune nõustamine

Toitumisterapeudi vastuvõtule võid tulla, kui tahad hinnangut oma menüüle- toidugruppide tasakaal ja vastavus toitumispüramiidile; kui tahad oma toitumist tervislikumaks muuta; kui sinu eemärk on kehakaalu langetada või hoopis tõsta; noored teismelised, kelle kasvav organism vajab toitaineid tavaolukorrast erinevalt; pered, kes tahavad teha tervislikumaid valikuid või soovivad nõuandeid, kuidas ühe pereliikme erivajaduste tõttu toitumises saavad ka teised pereliikmed toetada ja sama menüüd väikeste täiendustega järgida.

Toitumine aitab toetada ka erinevate haiguste puhul ravi tulemuslikkust:

* südame-veresoonkonnahaigused
* diabeet
* aneemiad
* neerupuudulikkus
* osteporoos
* allergia
* podagra
* seedehäired, ärritunud soole sündroom, reflukstõbi (GERD), tsöliaakia
* bariaatrilise operatsiooni järgselt
* fenüülketonuuria
* vaimne tervis: ärevushäired, meeleolukõikumised, depressioon, stress
* toitumishäired (vajalik ka psühhoterapeudi nõustamine)

Toitumisnõustamisel on meil on 50-60 minutit aega, kus vaatame üle ja kaardistame hetkeolukorra. Selleks saadan eelnevalt e-mailile vastuvõtule registreerimise lehe, mis tuleb enne kohtumist mulle tagasi saata ja täita ka 2 päeva kohta toidupäevik. Kohtumisel saad hinnangu hetkeolukorrale tervisliku toitumise põhimõtetest lähtuvalt, misjärel saab teha muutusi vastavalt elukstiilile, võimalustele ja vajadustele juba olemasolevas menüüs. Kaasa saab ka vajalikud lisamaterjalid ja tegevuskava. Vajadusel määrame ka järgmise kohtumise aja.

Reeglina valmis menüüd nõustamiselt kaasa ei saa, kui just haiguspuhust vajadust ei ole. Miks? Meie kõigi päevarütm on erinev, elustiil, võimalused, energiavajadus ja toidueelistused. Etteantud menüü järgi toitumine ei ole jätkusuutlik. Oluline on mitmekesisus!
Toitumisterapeudina tuginen riiklikele tõenduspõhistele toitumissoovitustele,  ravijuhistele ja Tervise Arengu Instituudi materjalidele.

Hind 65 € (vastuvõtt nii Tallinnas kui Tartus ja üle interneti Zoom või  - Serenity)

Tartus TÜ Kliinikumi Perekeskusesse vastuvõtule saab registreerida SIIN
Perenõustamiste puhul võimalik erikokkulepped.